Brno, mé rodné město

Budu bránit charakter severozápadu mého města jako bezva místa pro zdravý a kvalitní život. Brno bude slyšet.

Brno, krásné a duchem mladé město. My, jeho obyvatelé můžeme být na možnosti, které nám nabízí právem hrdí. Svůj volební obvod, mé rodiště, považuji za nejhezčí část Brna a nepřeji si změnu charakteru jeho zástavby. 

Musíme zachovat charakter města

Developery je třeba krotit a stromy je třeba chránit. Dopravu je zapotřebí minimalizovat. Tranzitní doprava by neměla procházet městskými částmi. Budu proti zástavbě Řečkovického hráje, přemostění Zaječího potoka nebo výstavbě parkovacího domu na Purkyňové ulici.

Své kontakty v politice využiji ve Váš prospěch. Budete-li mít pocit bezpráví, obraťte se na mne, Jako zakladatel parlamentní politické strany využiji svého hlasu tak, aby Vaše požadavky došly slyšení.

Brno je pro republiku nepostradatelné

Právě v Brně vznikla Česká pirátská strana, jediná občansky organizovaná parlamentní síla. Zde vzniká a často zasedá opozice, to co odlišuje diktaturu od demokracie. Naše město představuje alternativu mocenského centra státu a centrum justice, vzdělanosti a progresivních technologií.

Sami nejlépe víme, co potřebujeme

Nebojíme se dělat věci po svém, sami víme, co nám prospívá a jak zařídit, aby se  nám všem v Brně dobře žilo. Potřebujeme jen, aby Brnu a Moravě stát neházel klacky pod nohy a zajistil to, o co se má postarat, zejména pak kvalitní dopravní napojení do okolních krajů a zemí. Budu se o to aktivně zajímat.

Budu také požadovat více kompetencí krajům a městům, tak abychom byli schopni zachránit naši moravskou krajinu před suchem a devastací. O opatřeních na záchranu krajiny nechceme nechat rozhodovat Prahu a československé agrobarony.

Brno zdravé, Brno chytré, Brno čisté

Podporuji výstavbu nových parků, biotopů, rekreační využití řek a urputnou ochranu existující zeleně. Jako expert na moderní technologie podpořím zavádění chytrých řešení v oblasti urbanizace a dopravy.  Podporuji bezplatnou MHD a přesun automobilů do podzemních parkovacích domů a na velký městský okruh, Chci více cyklostezek a méně kamionů. Město je prostorem k životu, nikoliv parkovištěm

Město se musí postarat o všechny

Chci dostupné bydlení a budování prvků veřejné vybavenosti dle přání občanů. Brno se musí umět postarat i o své nejslabší, snížit počet vyloučených oblastí a poskytnout všem lidem šanci na důstojný život.

Slibuji Vám, že Brno bude v Senátu slyšet.