Stanovisko k registraci domény

27.07.2020

Na sociální sítích došlo k jisté kontroverzi ohledně mé registrace domény annasabatova.cz. Rád bych proto vše uvedl na pravou míru.

Začátkem června jsem se dozvěděl o úmyslu paní Anny Šabatové, bývalé ombudsmanky, kandidovat ve městě Brně do Senátu, a sice ve volebním obvodě, ve kterém kandidují také Piráti. Dle mého názoru by si politici z podobné části politického spektra měli vyjadřovat podporu a pomáhat si. Když jsem se chtěl dozvědět více o paní Šabatové, zjistil jsem, že doména s jejím jménem je dostupná k registraci. Protože na paní Šabatovou nemám žádný kontakt a registrace na cizí osobu je bez její součinnosti nemožná a zabere čas, po který může doménu zaregistrovat kdokoliv jiný, promptně jsem ji bez dalších úmyslů zaregistroval. Během své kariéry jsem takto zachránil nejednu doménu a vždy ji bez dalšího předal subjektu, kterému dle mne legitimně náleží. Byly i případy, kdy jsem registraci neprovedl a doména byla posléze proti tomuto subjektu použita. Nechtěl jsem, aby podobný problém nastal v tomto případě. Lidem okolo paní Šabatové jsem na dotaz sdělil, že jí doménu kdykoli rád darem přenechám.

Koncem tohoto týdne paní Šabatová oficiálně oznámila svou kandidaturu, aniž by její volební štáb a paní Šabatová projevili o doménu zájem. Proto jsme alespoň přesměrovali doménu annasabatova.cz na doménu její kampaně sabatovadosenatu.cz. Paní Šabatové jsem ráno telefonicky opět sdělil, že jí doménu kdykoli rád přenechám.

Brno, 27.7.2020, Jiří Kadeřávek.