Jakub Michálek se přidal k Pirátské straně brzy po založení strany, již v létě 2009. Od začátku byl velmi exponovanou osobou, díky svému tahu a zaměření na cíl a výsledek. Považuji jej vedle Ivana Bartoše a Mikuláše Ferjenčíka za hlavního strůjce úspěchu Pirátské strany. Poznal jsem jej jako schopného, často nesmlouvavého, avšak čistého a...

Jen málokterý obor upadl v souvislosti s koronavirovou krizí do takového chaosu jako české školství. Prakticky na všech stupních škol dochází ke zmatkům a situacím, které mohou dlouhodobě poškodit nejen vzdělávání žáků a jejich životní perspektivu, ale také důvěru národa ve schopnosti autorit poradit si s krizovými situacemi.

Piráti se často musí bránit útokům svých odpůrců, kterí nás za spolupráci s orgány EU obviňují z bonzáctví, donášení, žalování. Jenže obrátit se na EU ve věcech, které spadají do gesce EU je legitimní.

Podnikatelé vědí, že musí do 8 dnů ohlásit personální změny příslušné Správě sociálního zabezpečení. Tato lhůta byla považována za hraniční. Každý podnikatel by vám řekl, že je nemyslitelné ji dále zkracovat.

K návrhu na omezení potravin z dovozu se k ANO a SPD připojili poslanci KSČM a Trikolóry. Nepřekvapivě. Ale také ČSSD, ODS a KDU-ČSL! A to je na pováženou. Svůj podpis připojili například Marian Jurečka (KDU-ČSL), Václav Klaus (Trikolóra), Jan Birke (ČSSD) nebo Jaroslav Martinů (ODS). Co je to za zvláštní koalici?

Déšť je jen začátkem příběhu vody na našem území. V pohádce by spadl do louky, vsákl, co by se nevsáklo steklo by do kalužin a meandrujících potoků a naplnilo lužní lesy na jihu Moravy. V reále dopadne většina vody na vyprahlou půdu nekonečných lánů zbavených neproduktivní vegetace, profičí narovnanými vodotečemi do Svratky a Dyje a po malé...

Švédsko uzavře svou poslední uhelnou elektrárnu, a to s předstihem dvou let. Podíl energie z uhlí se rychle snižuje v celé západní Evropě. A jak si stojí ČR? Do roku 2040 hodláme snížit podíl energie z uhlí z dnešních 45% na 20%. S ohledem na podíl emisí na výrobě EE(dnes téměř 88%) tak zůstaneme na dalších 20 let jednou z...

Oblast Zaječí hory a Zaječího potoka v Brně je jedním z výběžků nádherné přírody na severozápadě Brna. Odděluje od sebe oblast brněnské Kociánky a zástavbu na ulici Sadová od sídliště Lesná a je častým cílem vycházek obyvatel z celého Brna.

Jižní Morava je kriticky ohrožena půdním suchem. Namísto opatření zvyšujících přirozenou schopnost krajiny vázat vodu přichází MZ s plánem na stavbu nových přehrad. Stále se tak opakuje situace, že opatření pro zajištění zásobování obyvatelstva vodou jsou prezentována jako krajinotvorná v rámci boje proti suchu.

Nejprve trocha teorie. Spotřební daně jsou v České republice upraveny Zákonem o spotřební dani č. 353/2003 Sb. a zahrnují daň z minerálních olejů, daň z lihu, daň z piva, daň z vína a meziproduktů, daň z tabákových výrobků, daň ze zahřívaných tabákových výrobků a daň ze surového tabáku.

13.3.2020, právě ve dnech, kdy začala být přijímána mimořádná opatření proti koronavirové infekci, došlo ve FN Brno k narušení počítačových systémů tzv. ransomware, tedy počítačovým virem, který šifruje soubory v počítačových systémech a za jejich dešifrování vyžaduje zaplacení výkupného, nejčastěji ve formě kryptoměny. Takovému viru se v...