aneb vzpomínky na Sametovou revoluci pohledem dobového pamětníka a účastníka studentských protestů.

Brněnská sídliště, která se stavěla od roku 1960 až do porevolučních let, nabízí hodně zajímavostí. Nejstarším panelovým sídlištěm je Juliánov, nejnovějším pak Kamenný vrch. Kamenný vrch byl v podstatě budován stejnou metodou, jako sídliště Vinohrady. Vinohrady byly původně plánovány tak, aby dohromady z ptačí perspektivy vytvořily tvar dvojitého...

6. září 2020 jsme roznášeli Pirátské listy po brněnském Jundrově. Do schránek jsme distribuovali cca 2100 ks novin a akce nám v 5 lidech zabrala cca 5h čistého času. 2100 ks je cca 52,50 kg papíru, je tedy nutné mít k dispozici automobil a trochu té organizace (dvě skupiny po dvou + řidič/manažer roznosu). Je nutné vysdílet si polohu, určit...

Rozhovor o problematickém fungování úřadu pro ochranu hospodářské soutěže s odborným radou Zbyškem Martochem. Zbyšek mi poskytl rozhovor o problematickém fungování úřadu, který je v poslední době zmiňován v souvislosti s podezřením na manipulaci s veřejnými zakázkami ze strany jeho vedení. Zbyšek Martoch je také zastupitelem za Piráty v městské...

Kybernetická bezpečnost není jen prázdné slovo, jak se mohla přesvědčit Fakultní nemocnice Brno, kde škody z neschopnosti obnovit provoz dosahují stamiliónů Kč.

Vážení spoluobčané, máme už u Pirátů takovou tradici, totiž že si každý senátorský kandidát vydává osobní verzi Pirátských listů určenou voličům svého volebního obvodu. Je to výraz naší snahy komunikovat s veřejností. Každý z nás se při sestavování obsahu naučí spoustu, pro politiku, vhodných dovedností.

Na sociální sítích došlo k jisté kontroverzi ohledně mé registrace domény annasabatova.cz. Rád bych proto vše uvedl na pravou míru.

Jakub Michálek se přidal k Pirátské straně brzy po založení strany, již v létě 2009. Od začátku byl velmi exponovanou osobou, díky svému tahu a zaměření na cíl a výsledek. Považuji jej vedle Ivana Bartoše a Mikuláše Ferjenčíka za hlavního strůjce úspěchu Pirátské strany. Poznal jsem jej jako schopného, často nesmlouvavého, avšak čistého a...

Jen málokterý obor upadl v souvislosti s koronavirovou krizí do takového chaosu jako české školství. Prakticky na všech stupních škol dochází ke zmatkům a situacím, které mohou dlouhodobě poškodit nejen vzdělávání žáků a jejich životní perspektivu, ale také důvěru národa ve schopnosti autorit poradit si s krizovými situacemi.

Piráti se často musí bránit útokům svých odpůrců, kterí nás za spolupráci s orgány EU obviňují z bonzáctví, donášení, žalování. Jenže obrátit se na EU ve věcech, které spadají do gesce EU je legitimní.

Podnikatelé vědí, že musí do 8 dnů ohlásit personální změny příslušné Správě sociálního zabezpečení. Tato lhůta byla považována za hraniční. Každý podnikatel by vám řekl, že je nemyslitelné ji dále zkracovat.

K návrhu na omezení potravin z dovozu se k ANO a SPD připojili poslanci KSČM a Trikolóry. Nepřekvapivě. Ale také ČSSD, ODS a KDU-ČSL! A to je na pováženou. Svůj podpis připojili například Marian Jurečka (KDU-ČSL), Václav Klaus (Trikolóra), Jan Birke (ČSSD) nebo Jaroslav Martinů (ODS). Co je to za zvláštní koalici?